محل تبلیغات شما
به نام خدا 

دستورجلسه وادی ششم

همسفر عاطفه

به نظر من به اجرادراوردن فرمان عقل کار آسانی نیست ، تشخیص درست و غلط از انجام کار درست و غلط آسانتر است . 
درخیلی موارد به غلط بودن کاری که انجام میدهیم مشرف هستیم و لی باز هم کارغلط را انجام میدهیم .
دربسیاری ازموارد بعداز این خرابکاری دچار عذاب وجدان میشویم که خیلی هم دردناک است و به علت سرزنشهای نفس لوامه است ولی نفس اماره همیشه قدرت نمایی میکند و با دلیل و منطق خودش را توجیه میکند و اگرما به ندای نفس لوامه گوش دادیم یک قدم به سمت نفس مطمئنه که همان فرمان عقل است برداشته ایم .
درغیر اینصورت آرام آرام وجدان را واداربه سکوت میکنیم و دیگر خبری از پشیمانی نیست و برای هر کاری دلیلی منطقی از دیدگاه خودمان میتراشیم و باقیافه حق به جانب به توجیه خود خواهیم پرداخت دراینجا دیگر عقل نمیتواند به درستی فرماندهی کند و فرمانروای ماهرکسی و هرچیزی خواهد شدبه جزخودم و عقلم .
عقل یک قاضی بین نفس اماره و لوامه هست که درنهایت من باید حکم این قاضی رااجرا کنم.
دوری از ضد ارزشها و توجه به ندای وجدان که هیچگاه به غلط سرزنش نمیکند گامی درجهت رسیدن به فرمان عقل است که وقتی رسیدیم باخود آرامش را به ارمغان می آورد .

کارگاه آموزشی خصوصی همسفران پروین اعتصامی

‌کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ D.Sap

مشارکت مکتوب لژیون ششم(سیستم ایکس)

عقل ,غلط ,لوامه ,فرمان ,وجدان ,انجام ,فرمان عقل ,نفس لوامه ,درست و ,نفس اماره ,میکند و

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پــــــرشـ کـ سـ تـ ـه صندوق سرمایه گذاری خبرستان گردشگری وبلاگ فارسی 93 خدمـــات کامپیــــوتری ربیـــــعی Jorge's site hejahoota Terry's life نمایندگی مجاز تعمیرات پاکشوما،ارج،آبسال